Certyfikowany trener Google dla Edukacji

Certyfikowani trenerzy Google to doświadczeni edukatorzy, którzy wykorzystują swoją wiedzę i przywództwo, aby pomagać innym nauczycielom przekształcać ich klasy za pomocą narzędzi Google. Certyfikacja trenera jest przeznaczona dla tych edukatorów, którzy regularnie zapewniają szkolenia i wsparcie innym, i skupiają się nie tylko na zdobywaniu wiedzy i umiejętności związanych z Google, ale przede wszystkim na umiejętnościach szkolenia innych.

Kto powinien zostać Certyfikowanym Trenerem Google?

Program Certyfikowanych trenerów Google jest przeznaczony dla osób, które mają potrzebę lub chęć szkolenia innych nauczycieli w zakresie korzystania z narzędzi Google. Aby zachować certyfikat, wymagane jest przeprowadzenie co najmniej 12 sesji szkoleniowych rocznie, więc może to nie być odpowiednie dla kogoś, kto nie szkoli regularnie innych.

Dlaczego powinienem zostać Certyfikowanym Trenerem?

 • Członkostwo w tętniącej życiem globalnej społeczności utalentowanych trenerów, którzy uwielbiają dzielić się pomysłami
 • Twoja własna domena trenerska. To Twoja własna prywatna usługa Google Workspace for Education, którą możesz administrować i używać do szkolenia oraz odkrywania nowych funkcji
 • Dostęp do specjalnych korzyści dla trenerów z bezpłatnymi licencjami na popularne narzędzia/usługi EdTech, takie jak WeVideo, Book Creator, Pear Deck, Streamyard, Screencastify, itp
 • . Wczesny dostęp i zaawansowana wiedza na temat nadchodzących funkcji Google Workspace w ramach umowy NDA
 • Wyróżnij się jako lider i rozszerz swoje oddziaływanie na innych nauczycieli i uczniów
 • Dostęp do najwyższej jakości zasobów rozwoju zawodowego
 • Możliwość zaprezentowania własnych zasobów w oficjalnym serwisie Google for Education platformy 
 • Wyłączne partnerstwo i możliwości pilotażowe w programie Google for Education

Jak mogę zostać certyfikowanym trenerem Google?

Krok 1 — Ukończ kurs

Osoby zamierzające zostać certyfikowanym trenerem Google mają już pewne doświadczenie w szkoleniu innych nauczycieli. Jednak zawsze jest więcej do nauczenia się, dlatego zalecamy wzięcie udziału w kursie trenerskim dostępnym w Centrum Nauczycieli Google. Ten kurs poprowadzi Cię przez wszystkie ważne pomysły i koncepcje, które pomogą Ci stać się jeszcze lepszym trenerem. Kurs nie koncentruje się na nauce korzystania z narzędzi Google, ale na technikach i umiejętnościach potrzebnych do skutecznego szkolenia innych.

 

Krok 2 — Uzyskaj certyfikaty dla nauczycieli na poziomie 1 i 2 Certyfikaty

na poziomie 1 i 2 są warunkiem wstępnym aplikacji do aplikacji Trener, ponieważ potwierdzają znajomość narzędzi Google for Education. Pamiętaj, że certyfikacja trenera polega na rozwijaniu umiejętności potrzebnych do szkolenia innych edukatorów, więc zakłada się, że każda osoba ubiegająca się o tytuł Certyfikowanego trenera Google jest już kompetentna w posługiwaniu się narzędziami Google. Możesz przygotować się do certyfikacji na poziomie 1 i 2, biorąc udział w podstawowych i zaawansowanych w Centrum dla nauczycieli Google.

 

Krok 3 — Wypełnij ocenę umiejętności trenera

Ten test sprawdza Twoją wiedzę i zrozumienie umiejętności wymaganych do prowadzenia szkoleń w zakresie narzędzi Google for Education, zwłaszcza w przypadku szkolenia osób dorosłych. Jest to warunek wstępny dla aplikacji Certyfikowanego trenera. Treść tego testu można znaleźć w Kursie Trenera.

 

Krok 4 – Utwórz film i prześlij zgłoszenie trenera

Gdy już czujesz się przygotowany i masz wszystkie powyższe wymagania, musisz wypełnić zgłoszenie trenera. Ta aplikacja poprosi o podanie informacji w kilku obszarach, wymienionych poniżej:

 

 1. Twoje dane osobowe i kontaktowe
 2. Wybrany język aplikacji. Obecnie obsługiwane języki to angielski, hiszpański, japoński, portugalski, koreański, tajski, chiński, indonezyjski
 3. Informacje o Twojej szkole/organizacji
 4. Nauczanie w klasie i wcześniejsze doświadczenia szkoleniowe
 5. Lista 5 ostatnich prowadzonych przez Ciebie sesji szkoleniowych dotyczących Google, w tym daty i tematy. Pamiętaj, że certyfikacja trenera jest przeznaczona dla osób, które regularnie prowadzą szkolenia, więc zakłada się, że odbyłeś już wcześniejsze szkolenia dla innych edukatorów
 6. Jeśli współpracowałeś z Partnerem Google for Education, aby przygotować się do zostania trenerem, na przykład na kursie wraz z nimi podaj te informacje, jeśli nie, pomiń tę sekcję.
 7. Krótkie oświadczenie określające, w jaki sposób zamierzasz spełnić 12 wymaganych sesji szkoleniowych rocznie
 8. . Dołącz pliki PDF z aktualnymi ocenami umiejętności na poziomie 1, 2 i trenera. Pamiętaj, aby przesłać rzeczywisty certyfikat, a nie tylko plakietkę.
 9. Studium przypadku – oprócz wymienienia 5 przeprowadzonych wcześniej szkoleń, należy wybrać JEDNĄ z nich i podać więcej szczegółów (maksymalnie 200 słów)
  1. Opisz pojedynczą sesję szkoleniową. Jaki był format? Na czym trenowałeś? Jak pokazałeś efektywne wykorzystanie narzędzi Google?
  2. Opisz działania, które podjąłeś, aby zaangażować dorosłych słuchaczy w to szkolenie. Jak wyróżniłeś się na różnych poziomach umiejętności?
  3. Podaj link do co najmniej jednego przykładu materiału szkoleniowego, którego użyłeś podczas tego szkolenia. Może to być Dokument, Prezentacje, Witryna itp. Upewnij się, że dostęp do plików jest ustawiony tak, aby każdy, kto ma link, mógł je przeglądać!
  4. Link do wszelkich opinii otrzymanych po przeprowadzeniu tego szkolenia. Najlepiej byłoby, gdyby był to formularz Google i powinieneś połączyć zarówno z formularzem, jak i arkuszem odpowiedzi. Upewnij się, że dostęp jest ustawiony tak, aby każdy, kto ma link, mógł oglądać!
  5. Twoja refleksja na temat sesji warsztatowej i tego, jak ją ulepszysz, zwłaszcza w odniesieniu do otrzymanych informacji zwrotnych.
 10. Film aplikacyjny — dołącz link do 3-minutowego filmu. Ten film wideo powinien przedstawić (i pokazać) Ciebie i wyjaśnić, dlaczego chcesz zostać trenerem (1 minuta), a następnie pokazać przykład skutecznego wykorzystania narzędzia Google for Education w klasie (2 minuty). Część demonstracyjna powinna być wykonana jako screencast, w którym faktycznie prezentujesz swoje umiejętności treningowe.
 11. Potwierdź swoją aplikację i prześlij ją, gdy będziesz gotowy. Możesz zapisać i wrócić do swojej aplikacji, jeśli nie jesteś jeszcze gotowy do jej złożenia.

 

Dodaj komentarz