#00 Go4Edu.pl – posłuchaj o technologii

I w końcu przyszedł czas żeby podzielić się z Wami naszym nowym działaniem.

Siedząc i rozmawiając wielokrotnie z Dawidem, zastanawialiśmy w jaki sposób zachęcić każdego do spróbowania swoich sił z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej na zajęciach. Jak sprawić, żeby stała się ona bardziej przystępna i stała się dla nas tak naturalna na zajęciach jak zeszyt i podręcznik.

I w końcu wymyśliliśmy.

Jak w którymś momencie powiedział Dawid: „To musi być coś, jak jabłko, wiszące na najniższej gałęzi drzewa. Kto chce będzie miał je w zasięgu ręki i może je zerwać, a jeśli mu zasmakuje to sięgnie po więcej.”  I dokładnie tak się stało.

Oddajemy w Wasze ręce (a może uszy) pierwszy z podcastów stworzonych z myślą o technologii. Wyzwań było bardzo dużo, ponieważ jak opowiadać o technologii i jej wykorzystaniu tylko głosem. Tutaj nie ma możliwości powiedzenia: „spójrz w tym miejscu trzeba kliknąć”.

Mamy nadzieję że jednak poradziliśmy sobie z wyzwaniem, a podcast spodoba się wielu z Was. Zamierzamy opowiadać w nim i wspierać Was w wykorzystaniu technologii przygotowanych przez Google na potrzeby edukacji. Pokazywać że technologia jest łatwa i prosta, jeśli wie się do czego ją stosować. Podpowiadać pomysły, dzielić się przemyśleniami, słuchać także Was i działać, po to żeby edukacja się zmieniała na lepsze.

 

Miłego słuchania, a każdy komentarz będzie mile widziany. Zapraszamy

Dawid i Maciej

Spotify: Go4Edu.pl – #00: Cześć to znowu MY! – zwiastun projektu Go4EDU

Anchor: Go4Edu.pl – #00: Cześć to znowu MY! – zwiastun projektu Go4EDU

Pełną listę odcinków znajdziesz na Spotify oraz Anchor

Dodaj komentarz